Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
3 posty 12 komentarzy

Polska młodym okiem

Skrzyp - Blog pewnego młodego człowieka, raczej lemingiem nie jest...

Przekrój polskiej młodzieży na podstawie Facebook'a

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Może nie jest to prawidłowe źródło informacji, ale w dzisiejszych czasach dość wiarygodne, jeśli chodzi o styl życia, zachowanie i kulturę młodzieży. Przyjrzyjmy się temu bliżej...

 

Hmmm... Otwórzmy sobie moją stronę główną na Facebooku, a ujrzymy niezły bałagan, którego wycinek podaję niżej, oczywiście bez nazwisk i twarzy.
 
 
Jest to niestety wersja łagodniejsza tego, co zwykle tu widać. Niestety, wszystkie dzieciaki się jakoś pochowały... No cóż, przeanalizujmy to, co mamy. Pierwszy post mówi o jakimś człowieku, który co chwilę zmienia numer, bo nie ma roamingu. Dziwne - przecież zwykle w polskich sieciach telefonicznych roaming jest. Oczywiście wszystkim swój numer powysyła, więc wszyscy jego znajomi muszą się wkrótce przygotować na mały spam. Następny wpis zawiera jakąś tajemniczą formułkę okraszoną niekonwencjonalnym znaczkiem spoza standardowego zestawu Unicode, który ma symbolizować jakieś zaszyfrowane przesłanie znane dwóm komentującym to osobom, które dla rozpoznania również używają znaku serduszka i twierdzą, jakoby były zaje... coś tam z tego powodu. Niżej naszym oczom ukazuje się dialog pomiędzy dwoma osobami z którego można wywnioskować, iż rzeczona Weronika ma problemy ze słuchem, następnie widać zakodowany przekaz, obejmujący znaki alfanumeryczne, wykrzykniki, oraz tajemnicze "<3", oznaczające koniec transmisji. W komentarzach pojawia się entuzjastyczna wiadomość traktująca o ochronie prywatności owych osób w dialogu podanym w poście. Kolejnym, i ostatnim wklejonym postem, jest wywołanie Warszawy z komunikatem wpisanym tym samym kodem, co poprzedni post, który na pewno rozumieją owe cztery osoby, lubiące takie szyfrogramy. Odpowiedzią na wpis są dwa widoczne komentarze, w których jedna osoba chce zapytać o obecność niejakiej Małgorzaty, zasypiając przy tym na klawiszu "e", a po obudzeniu się dopisuje kawałek tajemniczego kodu. Następnie widzimy komentarz kolejnej osoby, która tak lubi swoją koleżankę, że chce, aby ta została jej siostrą, akceptując coś ukrytego pod kolejnym kodem "jąxD".
 
Wniosek: Ludzie, którzy nie mają co robić, wysyłają wszystkie swoje myśli na "ścianę", aby poddać się
uwielbieniu przez wspierających ich znajomych. Grupa ta jest wymieszana z jakimiś tajnymi służbami, które porozumiewają się za pomocą rożnych dziwnych kodów i niestandardowych znaków. Można uznać, że młodzież polska była mądrzejsza i bardziej zdroworozsądkowa jakieś trzy lata temu, przed powstaniem portali społecznościowych w Polsce.
Osobiście nie wysyłam wszystkich swoich myśli na serwery fcbdn.net, oraz nie znam supertajnego kodu służb specjalnych, które są wśród nas... Chyba powinienem dostać nalepkę "Świadomy internauta", coś na kształt "Dzielnego pacjenta"
 
Oświadczam, że powyższy screenshot jest prawdziwy, lecz zmodyfikowany dla ochrony danych osobowych.
 

KOMENTARZE

 • Autor
  Nie przejmuj się, tutaj robi się to samo tylko nie używa się języka migowego. Odznaka "Dzielnego pacjenta" jak najbardziej się należy!
  Pozdrawiam
 • @autor
  O kochany!! Wnioski Twe są grubo idące i chyba żeś się wczuł w tego fejsa aż nadto. Zwróć uwagę, że fejsik jest miejscem na które wchodzisz z braku laku- na wszystko inne jesteś zbyt zmęczony, otępiony tzw. nie chce mi się myśleć. Przed tego cuda powstaniem były Bravo, Twist i inne gazetki co to każdy się wstydał, ale w chateńce z ostatniego pół roku posiadał. Dlatego nie sądzę, żeby wartym było patrzenie na ludzi z ich najbardziej otępiałej strony i ocenianie ich pod owym kontem. Ludźmi jesteśmy piszemy głupoty nie znaczy że głupi jesteśmy. Frustrującym może być to, że istnieje taka część młodzież, dorosłych, starców, którzy życia poza fejsiwem nie mają- znam kilku, ale to kwestia odsetkowa. Reszta, mimo trywiałów zionących z ich łoli, na codzień ślina coś im inteligentnego na język przynosi.

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej
 • NAUKA

  AntyABW Security Toolkit 1.0

  Chcesz poznać techniki kryptografii cywilnej, o jakich Ci się nie śniło, a które możesz wykorzystać? A może chcesz pozostać anonimowy dla Organów Władzy? Czytaj kolejne części podręcznika i uchroń się przed syndromem "piątek, 6 rano"! czytaj więcej

 • NAUKA

  Jak wolne media, to i wolne oprogramowanie!

  Promujemy wolne media, wolne wiadomości, wolny internet, wolne gazety, radio, telewizję (niestety, jeszcze takiej nie ma), lecz czemu nie mówi się nic o wolnym oprogramowaniu? czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031