Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
3 posty 12 komentarzy

Polska młodym okiem

Skrzyp - Blog pewnego młodego człowieka, raczej lemingiem nie jest...

Moje komentarze

 • Info dla komentatorów
  Bardzo dziękuję za wszelkie komentarze, lecz proszę o uwagi i krytykę.

  Jeśli coś jest zbyt trudne, bądź niezrozumiałe, to proszę się nie bać, mówić, będę wyjaśniać! Cały podręcznik ma być pisany typem "...dla opornych".
  AntyABW Security Toolkit 1.0
 • @Beatrycze
  Jasne, to jest specjalnie robione "blondynka--firendly". Popatrz na linki dodane, to się dowiesz "o co kaman".
  AntyABW Security Toolkit 1.0
 • @Paulo
  A jak "zapomnisz" hasła...? :P

  @Justus - to ty sobie jeździj tym Ferrari z korbką, ale inni będą montować w swoich Maluchach silniki Porsche - http://kernel.org

  @brian - Ja sobie jakoś ostatnio zganiałem pingwiny do igloo i jedyne co mi próbowało wejść, to lamerek z drugiego piętra, ale coś mu nie wyszło... Jak chcesz, to możesz zrobić dualboota - przy starcie wybierasz M$Win, czy Linuxa

  @Neuromancer - Ha, ha, ha, ha, haa... Aleś mnie rozbawił - Apple po prostu UKRADŁO kernel BSD i chce go sprzedawać, co jest niezgodne z licencją BSD. Swoją drogą, pakietów w Debianie jest około miliona, a aplikacji na OSX kilkanaście tysięcy, z czego połowa srogo płatna

  Dobra, proszę o słowa podziękowania i krytykę merytoryczno-techniczną, a nie o "zapałki" do potencjalnego flamewar'a, bo będę zdmuchiwał.
  AntyABW Security Toolkit 1.0
 • @mustrum
  Na Linucha masz dużo programów tego typu - Tomboy, NeverNote... (o ile dobrze zrozumiałem). Weź, przemigruj - na iMakach można postawić Linuxa bez większych problemów - Boot Camp obsługuje bootowanie z płytek przez naciśnięcie [Alt] przy starcie. Jeśli nie chcesz czekać na poradniczek do pingwinków, polecam Ubuntu do codziennego użytku - http://ubuntu.com . Jednakże, jeśli nie lubisz śmieciostwa, a cenisz sobie łatwość obsługi i dostępność oprogramowania, zobacz Debiana - http://debian.org . Oczywiście, Ubuntu tylko, jeśli masz w Maku procesor Intela, lecz Debian ma wersję dla PowerPC.
  AntyABW Security Toolkit 1.0
 • @mustrum
  Wstawię sobie dla zmyły Mac4Lin Themepack? ;) Przecież ogólnie procedury na OSX i Linuxach są takie same (OSX bazuje na BSD) poza instalacją z DMGów, ale jak coś, to zawsze mogę nacykać screeny u nas w szkolnej pracowni, gdzie mamy iMaki GS.
  AntyABW Security Toolkit 1.0
 • @Subaru
  TOR... oczywiście, rzecz obowiązkowa! Podpisałem to pod serwery proxy.
  VPN... Nie każdy ma w domu serwer, nie każdemu chce się płacić, albo trzymać piecyk 24/7.
  Hushmail... To będzi przy całej mejlologii.
  Kaspersky... Fuj! Zero antywirów. Jak nie wbijasz na kundelka, nie dostajesz wirusika. Wystarczy przestrzegać profilaktyki, a wtedy AVki można olać. Ja nie mam, mam Archlinuxa :P
  AntyABW Security Toolkit 1.0
 • @space
  Po pierwsze - jeśli chodzi o Unity, to masakra. Nie da się z tego w ogóle korzystać! Jeśli chodzi o fonty i wygląd GNOME'a z artworkami, to rzeczywiście super. Jednakże, Ubuntu to takie trochę masło maślane - dla zwykłej komendy "fsck.ext4 /dev/sda1" muszą zrobić osobny skrypcik, kilka "indicator'ów", GUI i w ogóle cała masę śmiecia do najprostszych czynności, które masakrycznie przymulają obsługę Ubuntu i wkrótce chyba zawalą się pod swoim ciężarem. Spójrz na przykład na ArchLinux'a - łatwa i lekka instalacja bazowa, przyjazny podręcznik konfiguracji, szybkie i dobre repozytorium, a ogólnie masz wszystko pod kontrolą...
  Jak wolne media, to i wolne oprogramowanie!
 • @Pirx
  Jeśli chodzi o polski kod w większych projektach - czyściutki i ładny (patrz http://kernel.org - trochę Polacy nakodzili ;). Chociaż, całkowicie polskie projekty to rzeczywiście, masakra. Nie jesteśmy Niemcami, więc nie trzymamy porządku, tym bardziej dokumentacji.

  @space

  Dlaczego polecasz Ubuntu? Jest to najbardziej skomercjalizowana dystrybucja Linuxa, najbardziej zawodna, i obwieszona wszelkimi zbędnymi bajerami - dziwne, że ludzie na to lecą, ale o tym kiedy indziej. Ja polecam osobiście:

  http://sabayon.org
  http://debian.org

  A dla hardcorowców:

  http://archlinux.org
  http://gentoo.org

  Proszę zauważyć, że wszystko kończy się na "*.org" ;)
  Jak wolne media, to i wolne oprogramowanie!
 • @cyborg59
  Dobra, jeśli chodzi o stare klawiatury - odszczekuję. Klawiaturki były po prostu genialne, szczególnie te przed erą Windows-key'a (krok w stronę OpenSource ;). Kiedyś miałem nawet taką jedną, bodajże jakiś stary... jakiś "no name", którego łączyłem przez konwerter USB - PS/2, ale już się "wystukał". Szkoda, że takich klawiatur nie robią dziś, brakuje tego "chrupnięcia", nawet przy tych z wysokimi progami. Chociaż marudząc na polskie oprogramowanie, mogę z całą pewnością ochrzanić narodowych programistów za kodowanie cp1250 z którym były niezłe akcje - nieraz potrafił się zakrzaczyć cały dokument.
  Czy Polska mogła być technicznym Eldorado ?
 • Mogła, mogła...
  ...jakby chciała.

  Jeśli chodzi o produkty 100% "made in Poland" to w tamtych latach były tylko maszyny do pisania i radia Unitry. Później jeszcze tylko drukarki igłowe (ale czas wykonania jednej na zamówienie trwał aż rok) i niewydarzone Elwro Juniorki, i tak z żerżniętym ROMem od Sinclair'a.

  Swoją drogą, witam Was na ekranie.
  Czy Polska mogła być technicznym Eldorado ?

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031